اسماعیل زارعی کوشا مدیرکل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام
کد خبر: ۹۸۰۹۶۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۵ 24 July 2021

حل مشکلات خوزستان نیازمند نگاهی جامع نگر و برنامه محور است

به گزارش تابناک هرمزگان ، اسماعیل زارعی کوشا مدیرکل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام طی یادداشتی به بررسی مسئله کم آبی در استان خوزستان پرداخته است.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

خوزستان ، بهشت مدیران!

این تعبیر را سال 96 که در صداوسیمای خوزستان بودم در گردهمایی فعالان مجازی استان خوزستان بکار بردم و گفتم: "تجربه کار در چند استان را دارم اما انصافا مردمی قانع تر از مردم خوزستان و مدیرانی بی خیال تر و غیر پاسخگو تر از مدیران خوزستان ندیده ام."

بنا ندارم حال که اوضاع اسف بار جلگه خوزستان و مشکلات مردم مظلوم این دیار، سر تیتر اخبار شده من هم مانند بسیاری دیگر، قضاوتی مبتنی بر اطلاعات سطحی داشته باشم، اما حقیقتا در دو سالی که در رسانه استانی خوزستان‌ مسئولیت داشتم ناکارامدی ها و نقائص عجیب و غریبی را از نزدیک شاهد بوده ام که نمی تواند در وضعیت امروز بی تاثیر باشد.

اطلاعات کارشناسانه ای از اینکه علت دقیق معضل اخیر چیست و اینکه آیا اگر سد گتوند احداث نمی شد یا با مختصات دیگری احداث می شد امروز شرایط بهتر بود یا بدتر! ندارم اما با همه وجود معتقدم بحران اخیر و بحران های رنگارنگ دیگر معلول جفای اصلی در حق خوزستان است و آن انتخاب برخی مدیران ضعیف از مسیر نسبت ها و روابط سیاسی و با معیار "بله قربان‌گویی" است ، تا بجای آنکه "موی دماغ" مدیران ارشد شده و مطالبات بحق استان را پیگیری کنند ، منویات وزرا و صاحب منصبان‌ ملی را محقق سازند.

گاهی در این سال ها مدیریت خوزستان که حساسیت و خطورت منحصر بفردی از جهات و جنبه های گوناگون دارد و مردم آن نیز حقی تاریخی بر گردن ایران دارند بر عهده ی کسانی بوده که حقیقتا از اداره یک‌ جلسه عادی و جمع بندی و انتاج قابل قبول عاجز بوده و در بزنگاه هایی که شرایط، مستعد بازستاندن حق مردم از مدیران و مسوولان بالاتر و اعتبارات عمومی بوده نقشی فراتر از کاتالیزور برای مسوولان مافوق ایفا نکرده اند.

با این‌اوصاف طبعا خروج از بحران ها و بهره گیری مناسب از استعدادهای بی بدیل این استان نیازمند نگاهی جامع نگر و برنامه محور است و وعده رییس جمهور منتخب برای حضور استاندار خوزستان در جلسات دولت قطعا می تواند آغازی بر اصلاح روند مدیریت استان باشد و "شیشه عمر" اقتصاد کشور را بجای آنکه حیات خلوت چند وزارتخانه گردن‌کلفت باشد به مسیر صحیح توسعه متوازن و پایدار با رویکرد حل مسائل پیش روی هدایت نماید.

خبر خنده دار سفر امروزعالیجناب جهانگیری به خوزستان با دستور رییس جمهور هم حکم‌نمک روی زخم بود و جمله آقای روحانی در سفر انتخاباتی به اهواز را به خاطرم‌آورد که گفت :" روزی که ریزگرد اهواز را در بر گرفته بود من و آقای جهانگیری هر دو باهم‌ برای شما گریه کردیم"!!! زیبا نیست؟ انصافا که داشتن‌چنین‌دولتمردانی گریه هم دارد .

به امید روزها بهتر

انتهای پیام/اسماعیل زارعی کوشا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار