تابناک-مدير عامل شركت توزيع برق گفت: تولید رمز ارز با استفاده از برق خانگی یا کشاورزی ممنوع است در همين راستا ٦١٣ دستگاه غيرمجاز در استان كشف كرديم.
کد خبر: ۹۸۲۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰ 01 August 2021

به گزارش تابناک از هرمزگان  مهندس هاجر عبدي مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان اظهار كرد : حدود ۴ درصد مصرف برق استان مربوط به دستگاههای تولید ارز دیجیتال است.

هاجر عبدی صبح یکشنبه در نخستین جلسه کمیته استانی استخراج رمز ارز در هرمزگان که به منظور هماهنگی برای شناسایی و جمع آوری مزارع غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال آغاز به کار کرد، بیان داشت: طبق پیش بینی‌های صورت گرفته حدود ۴ درصد مصرف برق استان مربوط به دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال است.

عبدی گفت: تاکنون ۶۱۳ دستگاه غیرمجاز توسط نیروهای شرکت توزیع برق شناسایی و کشف شده که عمده آنها مربوط به شهرستانهای غرب استان است. تولید رمز ارز با استفاده از برق خانگی یا کشاورزی ممنوع است که صورت کشف این دستگاه‌ها در منازل یا زمینهای کشاورزی صاحب اشتراک علاوه بر جریمه به عنوان متخلف به مراجع قانونی معرفی می‌شود.

وی بيان داشت: استفاده از این دستگاه‌ها منوط به دریافت مجوز فعالیت از سازمان صنعت و معدن است و برق مراکز استخراج ارز دیجیتال با تعرفه خاصی واگذار می‌شود.

عبدي افزود : استفاده دستگاه‌های رمز ارز از برق خانگی و کشاورزی علاوه بر غیرقانونی بودن، باعث افت ولتاژ و فشار به شبکه برق رسانی می‌شود.

هاجر عبدي در پايان خاطر نشان كرد: استفاده از این دستگاه‌ها در منازل فشار زیادی به شبکه برق خانگی وارد کرده که منجر به آسیب دیدن سایر لوازم برقی در منازل وحتی آتش سوزی می‌شود.

انتهاي پيام/

 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار