تابناک-رئیس کل دادگستری هرمزگان از آغاز به کار همیاران صلح و سازش در جزیره قشم خبر داد.
کد خبر: ۹۹۴۲۵۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳ 16 September 2021

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان،رئیس کل دادگستری هرمزگان اعلام کرد: پس از برگزاری دوره های آموزشی و اعطای احکام اعضای منتخب، همیاران صلح و سازش فعالیت خود را در جزیره قشم آغاز نمودند. 

 

علی صالحی، تعمیم و گسترش فرهنگ بخشایش و کاهش اطاله دادرسی به موازات هم را از مهمترین اهداف ستاد ملی صبر برشمرد و خاطرنشان کرد: همیاران صلح، طلایه داران و سفیران صلح و سازش هستند که به منظور ایجاد مصالحه در پرونده های ارجاعی تحت نظر شوراهای حل اختلاف، اقدام می کنند. 

 

 وی در ادامه بر لزوم کاهش پرونده ها در دستگاه قضا با فعال کردن هیأت های صلح و سازش تأکید کرد و افزود: ضرورت دارد از توانمندی ها وظرفیت های افراد داری نفوذ کلام و اعتبار به ویژه روحانیت معظم، ائمه جمعه و جماعات و معتمدان محلی برای اعتلای فرهنگ صلح و سازش استفاده شود. 

 

این مقام قضایی اظهار داشت: باید با برنامه ریزی مناسب و خلاقانه و بهره گیری از توانمندی های اقشار مختلف جامعه، بستری فراهم گردد تا عموم مردم در تأسی از فرهنگ بخشش و مدارا، اختلافات و مسائل خود را حل و فصل نمایند.

 

رئیس کل دادگستری هرمزگان در خاتمه تأکید کرد: ستاد صبر استان و شوراهای حل اختلاف باید با شناسایی ریش سفیدان، معتمدین محلی، متنفذان و افراد واجد شرایطی که می توانند در جهت اصلاح ذات البین همکاری کنند به ساماندهی صلح یاران و هیأت های صلح در اقصی نقاط استان بپردازند.

 

انتهای پیام/

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار