حضور نیروهای غیربومی در هرمزگان یعنی ناکارآمدی نمایندگان

به گزارش «تابناک» هرمزگان، چرا نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی تذکری شفاهی و کتبی به دولت نمی‌دهند مبنی بر حضور گسترده مدیران و نیروهای غیربومی در استان، چرا دغدغه اجرای قانون را ندارند. قطعاً نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از ماده ٤٧ برنامه ششم آگاهی دارند که بایستی بر اساس آن در توسعه ظرفیت منطقه‌ای، صنعتی و معدنی با اولویت بهره‌برداری از نیروهای بومی استفاده شود، چه دلیلی دارد در این خصوص اراده‌ای در دولت و پیگیری در نمایندگان مجلس وجود ندارد؟ و به تعبیر مرادی سه هزار نیرو غیر بومی فقط در پالایشگاه نفت خلیج فارس استخدام شده‌اند.
چه دلیل دارد که در منطقه شاهد حضور مدیران و نیروهای غیربومی باشیم؟ آیا این امر توهینی به سرمایه‌های فرهیخته هرمزگانی، حوزه انتخابیه این نمایندگان نیست؟
آیا اجرای این قانون برای دولت نیاز به پول دارد پس چرا اینقدر بی‌خیالی چرا در این خصوص تذکری به رییس جمهور نمی‌دهید؟ مگر از وضعیت اشتغال و بی‌کاری گسترده مردم استان بی اطلاع هستید؟ یا وضعیت معیشت اسفناک هرمزگانی‌ها برشما پوشیده است! شاید با توجه به این گرانی که قطعاً این وضعیت نابسامان از عدم نظارت مجلس بر دولت سرمنشاء می‌گیرد. حال این سؤال از پنج نماینده استان مطرح می‌شود آیا اشتغال، معیشت مردم و مسکن در رأس پیگیری اصلی شما قرار ندارد؟ اگر قرار دارد پس چرا پیگیر اجرای شدن ماده ١٦٩ نیستید! چرا در استان مکرراً ماده ٤٧ برنامه توسعه ششم اجرا نمی‌شود؟

حضور نیروهای غیربومی در هرمزگان یعنی ناکارآمدی نمایندگان
 

انتهای پیام/*