سر پرست فرمانداری بندرعباس:
تابناک هرمزگان-فرماندار بندرعباس در اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی گفت: تعامل کتابخانه‌ها و مدارس عامل مهمی در ترویج فرهنگ مطالعه است.
کد خبر: ۱۱۶۶۵۴۰
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۳ 06 May 2024

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان//اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های شهرستان در سال جاری با حضور فرماندار، معاون و اعضای انجمن برگزار شد.

حبیب بهادری ضمن تبریک فرا رسیدن روز ملی خلیج فارس اظهار داشت: به فرموده رهبر انقلاب، کتاب خوب یکی از ابزارهای کمال بشری است، پس معرفی کتاب و جذب مردم بخصوص کودکان و نوجوان در روزگار امروز که شبکه های اجتماعی گستردگی زیادی پیدا کرده‌اند باید خلاقانه و جذابتر باشد.

وی بیان کرد: باید در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اقدامات موثری انجام شود و در این زمینه از تمامی امکانات به خصوص ظرفیت مدارس استفاده شود.

فرماندار بندرعباس گفت: تعامل کتابخانه‌ها و مدارس عامل مهمی در ترویج فرهنگ مطالعه است و فضاهای مطالعاتی مدارس، تابلوهای اعلانات، حضور کتابداران در مدارس، معرفی و مشارکت جشنواره‌های کتابخوانی و ارائه مشاوره مطالعاتی به دانش آموزان از جمله ظرفیت‌های بسیار خوبی در این زمینه است.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرعباس همچنین در ادامه افزود: شهرداری بندرعباس نیز باید در این زمینه پای کار باشد و در منطقه‌های شهری مختلف به معرفی کتاب‌های خوب از جمله کتاب‌های نویسندگان و ناشران بومی استان در بیلبوردها بپردازد و جامعه ای به موفقیت دست پیدا می کند که مردم و مسئولینی کتاب خوان داشته باشد.

بهادری در پایان از اداره کل کتابخانه‌های عمومی به منظور ایجاد بخش هرمزگان شناسی در کتابخانه ها تقدیر و تشکر کرد و گفت: ایجاد این بخش، منبع بسیار خوب تحقیقاتی و شناخت استان بویژه برای جوانان است.

در ادامه جلسه سرپرست اداره کتابخانه های شهرستان بندرعباس عنوان کرد: کتابخانه‌ها به عنوان مهمترین پایگاه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی شناخته می‌شوند و علاوه بر امانت کتاب، فعالیتهای مختلف فرهنگی در کتابخانه‌ها اجرا می‌شود.

رضوان شیبانی گفت: تمامی کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرعباس دارای بخش کودک مجزا با تجهیزات مناسب ویژه کودکان است و در ادامه به بررسی عملکرد کتابخانه ها پرداخت.

وی اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرعباس دارای بخش‌های ویژه نابینایان، ناشنوایان و همچنین هرمزگان شناسی است و با توجه به فرا رسیدن روز ملی خلیج فارس، مردم می‌توانند با استفاده از منابع این بخش، اطلاعات خود را در این زمینه تقویت کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار