مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان:

حضور پرشور دانش آموزان در انتخابات، به افزایش شور و نشاط و پویایی جامعه کمک می‌کند

کد خبر: ۱۱۷۳۲۶۱
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۱ 16 June 2024

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان//محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان در گفتگو با اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ضمن تسلیت به مناسبت شهادت شهید جمهور آیت الله رئیسی و همراهان ایشان و تاکید بر مسئله مهم حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به سخنانی پیرامون مسئله حضور رای اولی ها در انتخابات پرداخت.

وی در اینباره اظهار کرد: دانش آموزان رای اولی، به عنوان نسلی نو و آینده‌ساز کشور، نقشی اساسی در تعیین سرنوشت خود و جامعه دارند. شرکت آنها در انتخابات ریاست جمهوری از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: رای هر فرد در انتخابات، یک سهم برابر در تعیین سرنوشت کشور محسوب می‌شود. دانش آموزان رای اولی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و با رای خود می‌توانند در انتخاب فردی که برای ۴ سال آینده سکان ریاست جمهوری را بر عهده خواهد داشت، نقش‌آفرینی کنند.

وی گفت: انتخابات فرصتی برای دانش آموزان است تا با مفاهیم مهمی مانند دموکراسی، حق رای و مسئولیت اجتماعی آشنا شوند. شرکت در فرآیند انتخابات به آنها کمک می‌کند تا درک عمیق‌تری از وظایف خود به عنوان شهروند پیدا کنند و برای ایفای نقش موثر در جامعه آماده شوند.

وی ابراز کرد: سیاست‌های دولت در حوزه آموزش و پرورش، تاثیر مستقیمی بر زندگی دانش آموزان دارد. با رای دادن، دانش آموزان رای اولی می‌توانند در انتخاب فردی که برنامه‌های آموزشی کشور را تعیین می‌کند، مشارکت کنند و از این طریق بر آینده آموزش خود و نسل‌های آینده تاثیر بگذارند.

وی اذعان کرد: افزایش شور و نشاط انتخاباتی: حضور پرشور دانش آموزان در انتخابات، به افزایش شور و نشاط و پویایی جامعه کمک می‌کند. این امر نشان‌دهنده علاقه و تعهد نسل جوان به سرنوشت کشور و تمایل آنها برای مشارکت در تعیین مسیر آینده است.

این مقام مسئول در پایان گفت: انتخابات فرصتی برای دانش آموزان است تا با جمع‌آوری اطلاعات، تحلیل مسائل مختلف و مقایسه دیدگاه‌های کاندیداها، مهارت‌های تصمیم‌گیری خود را ارتقا دهند.

 
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار