تعمیرات اساسی دکل سحر 1 با تکیه توانمندی داخلی کلید خورد

تابناک هرمزگان-تعمیرات اساسی دکل‌ها با توان داخلی از خروج 10 میلیون دلار ارز جلوگیری می‌کند
کد خبر: ۱۱۷۳۲۷۲
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۰ 09 June 2024

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان//با حضور دکتر سلمان ضربی مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره ایزوایکو و مهندس علیرضا سلمان زاده مدیرعامل شرکت حفاری شمال، دکل حفاری سحر 1 متعلق به شرکت حفاری شمال جهت انجام تعمیرات اساسی وارد حوض خشک ایزوایکو شد.

دکتر سلمان ضربی مدیرعامل ایزوایکو در حاشیه این مراسم گفت: تعمیرات اساسی این دکل که از امروز آغاز شده دومین تجربه “ایزوایکو” با شرکت حفاری شمال است.

مدیرعامل ایزوایکو در ادامه بیان داشت: برآورد تعمیرات اساسی دکل‌های حفاری دریایی 10 میلیون دلار است که با استفاده از توان داخلی می‌توان در شرایط فعلی این میزان را درجاهای حساس‌تر به‌کار گرفت.

وی اقدام اعضای هیات مدیره شرکت حفاری شمال در اعتماد به توان داخلی را قابل تقدیر دانست و بیان کرد: با تکیه بر توان بومی بهترین عملکرد را از خود نشان خواهیم داد.

مدیرعامل ایزوایکو عنوان کرد: تعمیرات اساسی دکل سحر 1 ظرفیت خوبی را در حفاری ایجاد خواهد کرد، ضمن اینکه تعمیرات آن با توان داخلی از خروج ارز جلوگیری کرده و اشغال و ارتقای تکنولوژی را به همراه دارد.

وی ادامه داد: امروز به طور همزمان عملیات روی دکل دنا هم توسط ایزوایکو آغاز می‌شود و امیدواریم این اقدام شروع مجدد خوبی باشد تا سایر شرکت‌ها هم به توان داخلی اعتماد کنند.

مدیرعامل ایزوایکو خاطرنشان کرد، با برنامه مدون سعی می‌کنیم تا 2 ماه تعمیرات اساسی سحر 1 به پایان برسد و وارد مدار شود.

مهندس علیرضا سلمان زاده مدیرعامل شرکت حفاری شمال گفت: با اعتماد به توانمندی‌های داخلی عملیات تعمیرات اساسی دکل سحر 1 به شرکت داخلی “ایزوایکو” واگذار شد و حتی در مقایسه با شرکت‌های خارجی هم می‌توانستیم آن را به‌عنوان گزینه اصلی انتخاب کنیم.

مهندس سلمان‌زاده در حاشیه مراسم آغاز تعمیرات اساسی دکل سحر 1 با اشاره به پیشینه شرکت حفاری شمال گفت: این شرکت 9 دکل در خشکی و 3 دکل دریایی دارد که در صنعت نفت و تکمیل چاه‌های نفت پروژه‌های متنوعی را انجام می‌دهد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار