تابناک- اعضاکمیسیون حقوق ومعماری شهرسازی شورای شهربندرعباس باریاست واساتیدحقوق دانشگاه آزاداسلامی دیدار وگفتگو کردند.
کد خبر: ۱۰۰۰۴۳۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۴ 11 October 2021

به گزارش تابناک از بندرعباس، حجت الاسلام حیدری، عیسی عباسی ,فریده عامری، یعقوب دبیری نژاد، احمد کناری نژاد و حسن سالاری از اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس طی نشست مشترکی با ریاست دانشگاه آزاد و مدیران گروه و اعضای هیئت علمی رشته حقوق دانشگاه آزاد بندرعباس دیدار و در خصوص چالش های حقوقی وصول عوارض آلایندگی، حقوق شهروندی و اصلاح ساختار قراردادهای شهرداری بندرعباس گفتگو نمودند.

 

پروفسور کامرانی رئیس دانشگاه آزاد هرمزگان با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست گفت: اینکه کمیسیون حقوقی شورا در ماه های ابتدایی آغاز بکار خود در خواست برگزاری چنین نشستی و همفکری با اساتید دانشگاهی دارد نشانه خوبی از عزم شورا برای انجام کارهای زیرساختی و نگاه بلند مدت به مشکلات مدیریت شهری است و بعنوان عضو جامعه دانشگاهی و شهروند هرمزگانی در خصوص احقاق حقوق شهروندان اعلام آمادگی می کنیم.

 

فریده عامری رئیس کمیسیون نظارت و ارزیابی حقوقی شورای اسلامی شهر نیز در این نشست گفت: وصول عوارض آلایندگی یکی از شعارهای جذاب انتخاباتی است که متاسفانه خیلی زود فراموش می شود اما در شورای ششم تمام تلاشمان را برای وصول این حق قانونی شهروندان بندرعباسی خواهیم نمود تا مدیون اعتماد مردم نباشیم. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا از ظرفیت نخبگان دانشگاهی و مساعدت مسئولان دستگاه قضایی برای مطالبه حق مردم استفاده نمائیم.

عامری در ادامه گفت: متاسفانه هیچگاه پیگیری محکمی در این خصوص انجام نشده است و در کمیسیون حقوقی شورا تصمیم گرفتیم این موضوع را بعنوان یک پرونده کامل و بلند مدت حقوقی آغاز نمائیم تا انشالله بعد از سال ها شهروندان بندرعباسی از این ظرفیت قانونی منتفع شوند.

 

در ادامه این جلسه اعضای شورا و اساتید دانشگاهی به بیان ابعاد مختلف حقوقی و دلایل اجرا نشدن قانون عوارض آلایندگی در بندرعباس پرداخته و در پایان مقرر شد کارگروه حقوقی با مشارکت اعضای هیئت علمی دانشگاه و کمیسیون حقوقی شورای شهر بندرعباس تشکیل و نسبت به تشکیل پرونده حقوقی با موضوع وصول قانونی عوارض آلایندگس اقدام گردد.

 

همچنین مشکلات حقوقی برخی قراردادهای منعقده در سال های قبل و جلوگیری از تضییع بیش از پیش حقوق بیت المال نیز به این کارگروه ارجاع و مورد بررسی کارشناسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام /

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار