تابناک-رئیس کل دادگستری هرمزگان تأکید کرد: نیروی انتظامی می تواند با بهره گیری از ظرفیت های قانونی در جهت شناسایی عوامل اصلی و هدایت کنندگان قاچاق، دستگاه قضایی را یاری کند.
کد خبر: ۱۰۰۰۵۳۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵ 11 October 2021

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان،به مناسبت فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی علی صالحی رئیس کل دادگستری هرمزگان در دیدار با سردار جعفری فرمانده انتظامی استان، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته ناجا از تلاش‌های حافظان نظم و امنیت قدردانی کرد.

 

علی صالحی در جریان این دیدار با اشاره به نقش بی بدیل نیروی انتظامی در مقابله با جرایم و تأمین امنیت جامعه، خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی و دیگر اعضای شورای تأمین استان هرمزگان می توانند با بهره گیری از ظرفیت های قانونی در جهت کشف جرایم سازمان یافته، مبارزه با قاچاق و همچنین شناسایی عوامل اصلی و هدایت کنندگان این جرایم، دستگاه قضایی را یاری کنند.

 

وی در ادامه با تبیین جایگاه مهم تعاملات پلیس و دستگاه قضایی در پیشگیری از جرایم، از عملکرد نیروی انتظامی در این خصوص ابراز رضایت کرد و یادآور شد: همکاری و تعامل سازنده نیروی انتظامی و دستگاه قضایی در حوزه های مختلف از جمله پیشگیری از وقوع جرایم و افزایش سطح آگاهی مردم از طریق ارائه آموزش های همگانی، دستاوردهای خوبی به ارمغان آورده است.

عالی ترین مقام قضایی استان هرمزگان در ادامه با تأکید بر لزوم استفاده از ابزارهای نوین در پیشگیری از جرایم، گفت: بهره گیری از ابزارها و فناوری های نوین در پیشگیری و کشف انواع جرم، علاوه بر تقویت عملکرد نیروی انتظامی، نقش بسزایی در کاهش جرائم خواهد داشت و سبب می شود مردم احساس آرامش و امنیت بیشتری نمایند.

 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اعلام حمایت قاطع از نیروی انتظامی به عنوان بازوی توانمند دستگاه قضایی، تأکید کرد: افرادی که به مأموران انتظامی تعرض کنند یا به اماکن و خودروهای نیروی انتظامی خسارت بزنند ، با برخورد قاطع و بدون اغماض دستگاه قضایی مواجه خواهند شد. 

 

علی صالحی با اشاره به اینکه استان هرمزگان یکی از امن ترین استان های کشور است، بیان داشت: با اقدامات ویژه دستگاه قضایی و تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی استان هرمزگان، فضای استان برای فعالیت مجرمان ناامن شده که این دستاورد مهم در سایه تعامل خوب و تشریک مساعی تحقق یافته است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه همکاری دو دستگاه قضایی و انتظامی، ثمرات بسیار خوبی در ارائه خدمت به مردم داشته، تصریح کرد: برای اینکه مبارزه فراگیر با جرایم و آسیب‌های اجتماعی در جامعه نمود عینی و اثربخش داشته باشد، ارتباط تنگاتنگ نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و این وحدت و تعامل، محکمتر از همیشه ادامه خواهد داشت.

در ادامه، سردار غلامرضا جعفری فرمانده انتظامی استان هرمزگان طی سخنانی، گزارشی از عملکرد و دستاوردهای نیروی انتظامی استان ارائه نمود.

 

فرمانده انتظامی هرمزگان همچنین اظهار داشت: امنیت موجود در مناطق مختلف استان هرمزگان مرهون حمایت بی وقفه دستگاه قضایی از نیروی انتظامی است که این موضوع روحیه و انگیزه مضاعفی را برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر از سوی حافظان نظم و امنیت استان ایجاد نموده است.

 

وی در پایان ضمن تقدیر از حمایت‌های مستمر رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، دستاوردهای نیروی انتظامی این استان در زمینه کاهش جرائم، پیشگیری از وقوع جرم و کشفیات قاچاق و مواد مخدر را نتیجه تعامل و هم افزایی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی عنوان کرد.

 

انتهای پیام /

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار