تابناک-بارندگی در میناب و رهاسازی آب سد استقلال موجب شده‌ است اهالی روستاهای پایین دست تخلیه اضطراری و در مدارس این شهرستان اسکان داده شوند.
کد خبر: ۱۰۲۳۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸ 18 January 2022

به گزارش تابناک از میناب، بر اثر بارندگی‌‌های اخیر که هنوز هم فعالیت سامانه بارشی در حال ادامه است با توجه به رهاسازی آب سد استقلال میناب مشکلات عدیده‌ای برای روستائیان پایین دست سد به بار آمده است و مسئولان امر با وجود تلاش‌های مکرر نیروهای قرارگاه منطقه‌ای مدینه‌ منوره نیروی زمینی سپاه و احداث سیل‌بندها مردم این روستاها را تخلیه کرده و در مدرسه‌ای در روستای حکمی میناب که وضعیت ایمن‌تری نسبت‌به روستاهای درگیر سیلاب دارد اسکان داده‌اند.

با توجه به افزایش بارندگی‌هادر شرق هرمزگان و بارندگی‌هایی که در ساعات اولیه روز شاهد بودیم ظاهرا تعداد خانوارهایی که باید اسکان اضطراری داده شوند افزایش یافته و طبق مشاهدات میدانی خبرنگار تسنیم از روستای محمودی میناب نیز خانوارهایی برای اسکان اضطراری به حکمی منتقل شدند.

بیش از 70 خانوار در حکمی اسکان اضطراری داده شده‌اند و بیش از 350 نفر نیز فعلا در این مدرسه  هستند اما رفته رفته جمعیت آن‌ها رو به افزایش است.

مابقی خانواده‌های تخلیه شده در روستاهای درگیر نیز در فرودگاه میناب اسکان اضطراری داده شده‌اند. 

با وجود تلاش‌های انجام شده و رضایت و تقدیر و تشکر مردم از مسئولان هلال احمر، دهیاری روستاها و فرمانداری اما کمبود چادر در این کمپ مشهود است و شاید نیاز باشد کمپ‌های جدیدی برای اسکان اضطراری مردم راه‌اندازی شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار