تابناک-استاندار هرمزگان گفت: پس از تبادل نظر با اعضای هیئت مدیره شرکت فرهنگی ورزشی صنایع پشتیبان هرمزگان، میزان سهم آورده هر یک از شرکاء، ۹ در هزار از سود خالص سالیانه ( پس از کسر مالیات ) مصوب شد.
کد خبر: ۱۰۴۵۶۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵ 19 May 2022

به گزارش تابناک هرمزگان، نشست هیات مدیره شرکت فرهنگی ورزشی صنایع پشتیبان هرمزکان شامگاه چهارشنبه به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان با حضور احمد مرادی نماینده مردم حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و با هدف تعیین میزان سهم آورده سهامداران و تعیین سمت اعضای هیات مدیره این شرکت در محل استانداری هرمزگان برگزار شد.

استاندار هرمزگان در خصوص نتایج این نشست، گفت: پس از تبادل نظر با اعضای هیئت مدیره در خصوص تامین منابع مالی شرکت، میزان سهم آورده هر یک از شرکاء، 9 در هزار از سود خالص سالیانه ( پس از کسر مالیات ) مصوب شد.

وی با بیان اینکه، ایفای این تعهدات منجر به توسعه زیرساخت‌ها و حمایت از تیم‌ها و قهرمانان رشته‌های ورزشی مختلف می شود، افزود: توسعه ورزش قهرمانی یكی از مهمترین خواسته های مردم هرمزگان از مجموعه دولت در استان است که مشارکت صنایع در این امر، دامنه ورزش قهرمانی را گسترش می دهد.

استاندار هرمزگان گفت: اگر چه ورزش همگانی شور و نشاط اجتماعی را به همراه می آورد اما محرک خوبی برای ایجاد انگیزه در جوانان نیست و توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی بیشترین سهم را در مصون نگه داشتن جوانان از ابتلا به انواع آسیب ها اجتماعی و افزایش اعتماد به‌نفس ملی دارد.

مهندس دوستی، با بیان اینکه نگاه به ورزش در سراسر کشور نگاه اقتصادی نیست و توجهی به ظرفیت اقتصادی ورزش نمی‌شود تصریح کرد: تا زمانی که ورزش را به‌عنوان یک صنعت نبینیم و سهمی از آن در اشتغال قائل نشویم، نمی توانیم بازخورد مناسبی از این حوزه مهم بگیریم.

احمد مرادی نماینده مردم حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست از پیگیری استاندار هرمزگان و توجه به توسعه ورزش قهرمانی در استان قدردانی کرد و افزود: رفع موانع پیش روی صنایع در استان اگرچه جز وظایف بخش دولتی است اما باعث سرازیرشدن سود هنگفتی به صنایع می شود که باید مردم استان از این سود سهمی داشته باشند و از آن منتفع شوند.

در این نشست همچنین طالب زارع به نمایندگی از شرکت بنا گستر کرانه به سمت رئیس هیات مدیره، اسحاق جعفری به نمایندگی از شرکت پالایش نفت بندرعباس به سمت نایب رئیس و عضو اصلی هیات مدیره و حمیدرضا غلامپور علمداری به نمایندگی از شرکت احداث و بهره برداری آب شیرین کن شایا، کیکاوس ندایی به نمایندگی از فولاد هرمزگان جنوب و سعید بزرگی به نمایندگی از صبا فولاد خلیج فارس به‌عنوان عضو اصلی هیات مدیره شرکت فرهنگی ورزشی صنایع پشتیبان هرمزگان انتخاب شدند.

شرکت فرهنگی ورزشی صنایع پشتیبان هرمزگان با نام باشگاه صنایع هرمزگان در چهار رشته ورزشی قایق‌رانی، فوتسال، بسکتبال و هندبال ساحلی در رقابت های قهرمانی در حال فعالیت است که تیم قایقرانی صنایع هرمزگان در رقابت های لیگ برتر آب‌های آرام بانوان در فصل ۱۴۰۰-۱۴۰۱ با کسب ۲۴۷ امتیاز و فقط با اختلاف پنج امتیاز نسبت به تیم اول، نایب قهرمان مسابقات شد و هدیه کاظمی قایقران ملی پوش تیم صنایع هرمزگان نیز به عنوان بهترین بازیکن فنی این رقابت ها لقب گرفت.

هدیه کاظمی و کیانا کمال زاده ملی پوشان قایقرانی تیم صنایع هرمزگان هستند.

تیم فوتسال صنایع هرمزگان نیز در رقابت های لیگ دسته اول باشگاه های کشور به عنوان تیم نخست به دور نهایی صعود کرد و در حال حاضر در مرحله نهایی رقابت ها حضور دارد.

تیم فوتسال صنایع هرمزگان، محمد حسین بازیار، علی جوذری، عرفان محمد پور و امیر حسین دهقانی چهار ملی پوش جوان را در اختیار دارد.

در رشته بسکتبال نیز تیم صنایع هرمزگان پس از هفت‌ماه رقابت در فصل ۱۴۰۰-۱۴۰۱ به رتبه دوازدهم جدول ۱۶تیمی لیگ برتر رسید.

تیم هندبال ساحلی صنایع هرمزگان نیز در مسابقات لیگ برتر هندبال ساحلی باشگاه های کشور در رده سنی جوانان و در دوبخش آقایان و بانوان حضور داشت که تیم پسران به رده پنجم کشور دست یافت و در بخش دختران نیز با نائب قهرمانی کشور به کار خود پایان دادند.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار