تابناک-تحولات اخیر پاکستان نشان داد، بمب هسته‌ای مظهر قدرت‌ کشورها نیست بلکه دانش هسته‌ای مظهر و مولفه قدرت کشورها است  
کد خبر: ۱۰۴۶۰۴۳
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۹ 21 May 2022

به گزارش تابناک هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده، صبح امروز در دیدار با دانشجویان دوره دافوس ارتش که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، با ذکر این نکته که باید خود را برای تحقق اهداف جمهوری اسلامی ایران آماده کنیم، اظهارداشت: پس از انقلاب ساختار نظام جمهوری اسلامی شکل گرفت و پس از ساختار سازی به سمت ایجاد دولتی اسلامی گام برداشت اما هنوز دولت اسلامی محقق نشده است.
وی، با ذکر این نکته که دولت‌ها هر کدام بخشی از اقدامات را برای ایجاد دولتی اسلامی انجام دادند، عنوان کرد: عبور از مرحله دولت‌سازی اسلامی، زمینه را برای ایجاد حکومت اسلامی فراهم خواهد کرد.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، هدف کشور را ایجاد حکومت اسلامی ندانست و بیان کرد: مقصد و هدف، احیاء تمدن نوین اسلامی است. مسلمانان در گذشته تمدن اسلامی را در دوران رسول گرامی اسلام (ص) را تجربه کردند به همین جهت به دنبال احیا آن هستیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، تمدن ایرانی قبل از اسلام و تمدن اسلامی را سرمایه‌های کشور دانست و تشریح کرد: انقلاب اسلامی امروز به پشتوانه سرمایه‌های موجود به سمت تمدن نوین اسلامی گام برخواهد داشت و به عنوان علمدار این تمدن نقش آفرینی می‌کند.
وی، با ذکر این نکته که موانع زیادی پیش روی ما قرار دارد، ابراز کرد: دنیای استکبار حتی یک روز هم جمهوری اسلامی را رها نمی‌کند و همواره به دنبال شکست انقلاب اسلامی هستند. در ابتدا تلاش کردند که انقلاب اسلامی شکست بخورد پس از اینکه ناموفق شدند به دنبال سرنگونی آن از طریق جنگ تحمیلی و کودتاهای گام برداشتند تا سرعت و شتاب انقلاب اسلامی را کنند.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: دشمن می‌داند مسیر حرکت انقلاب اسلامی کجا است به همین جهت به اعمال فشار به مردم جمهوری اسلامی ایران روی آوره‌اند تا انقلاب اسلامی را از رسیدن به اهداف بازدارند.
حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با اشاره به اتفاقات رخ داده در کشور پاکستان، اظهارداشت: آمریکایی‌ها زمانی که اراده کردند موفق شدند در کمتر از یک ماه، تغییرات مد نظر خود را ساختار حاکمیتی پاکستان با وجود اینکه پاکستان کشوری دارای بمب اتم است اعمال کنند. این اتفاق نشان دهنده این است که بمب هسته‌ای مظهر قدرت نیست.
وی، دانش هسته‌ای را برخلاف بمب هسته‌ای را مولفه و مظهر قدرت دانست و عنوان کرد: دانش هسته‌ای جزو دانش‌ها و تکنولوژی‌های برتر جهان محسوب می‌شود که نباید از غافل شد.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با ذکر این نکته که برای تمدن‌سازی نیازمند تقویت سه مولفه هستیم، بیان کرد: سخت‌افزار، نرم‌افزار و تفکر و اندیشه سه مولفه بسیار مهم تحقق تفکر نوین اسلامی است. تا اندیشه تمدنی در جامعه اسلامی گسترش پیدا نکند، تحقق تمدن نوین اسلامی دشوار خواهد بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با اشاره به الزامات سخت‌افزاری تحقق تمدن نوین اسلامی، تشریح کرد: پل، جاده، راه، ساختمان و ... از جمله مولفه‌های سخت‌افزاری شناخته می‌شود که برخی از کشورها سعی دارند، با حمایت ابرقدرت‌ها از روشی آسان‌تر به این تجهیزات سخت‌افزاری دست پیدا کنند اما هیچ وقت این سخت‌افزارها به تمدن سازی منجر نخواهد شد چراکه نمی‌توان با پول تمدن را خرید.
وی افزود: به عنوان مثال کشورهایی در حاشیه خلیج فارس وجود دارند که ماهواره به فضا پرتاب می‌کنند اما تمام تجهیزات و نیروی انسانی به کار رفته در پروژه از کشورهای دیگر استفاده می‌شود. این دستاورد با دستاوردهای سخت افزاری جمهوری اسلامی ایران که ساخت پالایشگاه‌های عظیم و ارسال ماهواره‌های پیچیده به فضا را در کارنامه خود دارد قابل مقایسه نیست.
وی، با ذکر این نکته که تمدن دارای پایه دومی به نام نرم افزار است، ابراز کرد: نرم افزار یعنی سبک زندگی؛ نرم افزار یعنی اخلاق و فرهنگ عمومی جامعه. تمدن سازی بدون توجه به سبک زندگی مردم میسر نخواهد بود.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، وجود تفکر تمدن ساز را یکی از مهم‌ترین عوامل شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی دانست و گفت: تمام ارکان جامعه از دانش آموز گرفته تا یک مدیر عالی رتبه باید دارای نگاه تمدنی باشند تا تمدن ایجاد شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده اظهارداشت: تمدن نوین اسلامی که توسط حضرت آقا (حفظه‌الله) برای انقلاب اسلامی هدف گذاری شده است، با شعار قابل تحقق نیست بلکه با عمل و خرد جمعی می‌توان پرچم را به خورشید عظمای ولایت (عج) تقدیم کرد.
انتهای پیام/ 
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
https://chat.whatsapp.com/K336Ksp5aLkAqBW8D7eXuV

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار