تابناک-نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه‌ریزی وزارت نیرو باید به گونه‌ای باشد که خاموشی‌ها مشمول مشترکان خانگی به‌ ویژه مناطق گرمسیر نشود.
کد خبر: ۱۰۴۹۱۹۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۱ 07 June 2022

به گزارش تابناک هرمزگان، احمد مرادی نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزارت نیرو باید مانع از قطعی برق در تابستان شود، گفت: برنامه‌ریزی وزارت نیرو باید به گونه‌ای باشد که خاموشی‌ها مشمول مشترکان خانگی به‌ ویژه مناطق گرمسیر نشود، اما این مسئله نباید قطعی برق صنایع بزرگ را به دنبال داشته باشد چراکه به اقتصاد کشور به شدت آسیب وارد خواهد شد، در واقع صنایع بزرگ باید بتوانند با حمایت دولت خود برق مورد نیازشان را تولید کنند.

 

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری قول وزیر نیرو مبنی بر اینکه سالانه ۱۰ هزار مگاوات برق به شبکه برق کشور اضافه خواهد شد، افزود: اگرچه وزیر نیرو در ابتدای تکیه بر صندلی وزارت این قول را داد اما تاکنون این وعده محقق نشده است، در حالی که اگر این مهم اتفاق افتاده بود اکنون دیگر نگران خاموشی‌ها در تابستان نبودیم.

 

وی با بیان اینکه دولت ۵۰ هزار میلیارد تومان به بخش خصوصی و صنعت برق بدهی دارد، افزود: اگرچه اخلاقا از مردم انتظار کاهش مصرف می‌رود اما آن‌ ها مقصر وضعیت موجود نیستند چراکه تصمیم‌ گیری‌ها و عملکرد مسئولان، صنعت برق را به این وضعیت کشانده است.

 

مرادی با تاکید به صرفه‌ جویی توسط مردم و مدیریت بهینه برق توسط صنایع و ادارات، ادامه داد: صنایع بزرگ باید شیفت‌ های کاری خود را از ساعت‌ های پرمصرف به ساعت‌های کم‌ مصرف تغییر دهند و ادارات نیز صرفه‌ جویی لازم را داشته باشند.

 

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون انرژی هفته آینده وزیر نیرو و معاونان وی را جهت توضیح درباره نحوه مدیریت توزیع برق در تابستان و جلوگیری از خاموشی ‌ها به مجلس دعوت خواهد کرد، گفت: مدیریت تولید و توزیع برق در تابستان کمترین انتظاری است که می‌توان از وزارت نیرو داشت چراکه باید خاموشی‌ ها را به حداقل رساند و مانع از ایجاد دردسر برای مردم شد.

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار