مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان:
تابناک-مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری حجمی بالغ بر ۹۸۰ هزار و ۷۸۹ TEU کانتینر طی نیمه نخست سال جاری در بندر شهید رجایی خبر داد.
کد خبر: ۱۰۶۹۷۹۰
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۵ 29 September 2022

به گزارشتابناک از بندرعباس،حسین عباس نژاد" با ارایه تازه ترین آمار و ارقام از عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی طی شش ماهه سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: در این دوره زمانی، در مجموع رقمی بالغ ۹۸۰ هزار و ۷۸۹ TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

عباس نژاد خاطرنشان کرد: از مجموع ۷۹۰ هزار و ۶۹۹ TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده، ۱۴۴ هزار و ۶۲۴ TEU مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است .

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حجمی بالغ بر۱۵۱هزارو ۳۶۵  TEUکانتینر طی نیمه نخست امسال از طریق اصلی ترین بندر کانیتنری ایران به سایر بنادر منطقه ترانشیپ شده است.

وی در پایان از جابجایی ۱۸۵ هزار و ۲۸ TEU کانتینر حامل کالاهای صادراتی و ۳۰۹ هزار و ۶۸۲TEU کانتینر وارداتی طی شش ماه سال جاری خبر داد.

 بندر شهید رجایی با بهره مندی از پیشرفته‌ترین پایانه‌های کانتینری و برخورداری از تجهیزات روز دنیا به عنوان بزرگترین و پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران محسوب می‌شود که تخلیه و بارگیری بیش از ۸۰ درصد کالاهای کانتینری درسطح بنادر کشور را پشتیبانی می‌کند.

انتهای پیام//

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار