احمد کناری نژاد، عضو شورای شهر بندرعباس:
تابناک هرمزگان// احمد کناری نژاد، عضو شورای شهر بندرعباس گفت: چهارمین اجلاس کمیسیون‌های شهرسازی و معماری مراکز استان ها به میزبانی بندرعباس برگزار می‌شود.
کد خبر: ۱۰۸۹۳۷۲
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۵ 25 January 2023

به گزارش تابناک از هرمزگان// در شصت و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس كه با دستور كار چهارمین اجلاس کمیسیون‌های شهرسازی و معماری مراکز استان ها به میزبانی بندرعباس برگزار می‌شود الويت ها را در ٥ بخش مطرح كرد:

١ - دولت در قالب مشارکت مدنی تفاهم نامه اي را با شهرداری بندرعباس منعقد نماید، این موضوع راهکاری برای کاهش بافت های فرسوده است.
و وعده دولت برای ساخت 4میلیون مسکن که در دوره 4ساله است محقق ميشود و برای احیای بافت های فرسوده می توان اقدام موثری باشد و شهرداری چون متولي صدور پروانه ساختماني است ميتواند نقش بسزايي داشته باشد ، و مسکن ارزان قیمت هم به شهروندان قطعا تحویل خواهد شد.
دولت بايد تسهيلگري كند شهرداری ها براي ساخت مسكن و هم نسبت به بافت های فرسوده که محور اصلی بحث است بايد بايد اقدام كند كه بايد دولت اين تعامل را برقرار نمايد.

٢- اراضی ٣٥٠ هکتاری که در قالب بازآفرینی که در شمال شهر بندرعباس مصوب شده به شهرداري تحویل داده نشده که بايد این موضوع را نیز در دستورکار قرارگيرد.

٣- دبیر کمیسیون ماده ٥ باید شهرداری ها باشند، در این خصوص نیاز است شورای عالی و مجلس شوراي اسلامي مصوبه ای داشته باشد که جلسات و موضوعات مرتبط با شهرداری هاست که بتوان دغدغه ها را با آگاهي بيشتر مورد بررسي قرار داد.

٤- شهربندرعباس از سه جهت بن بست است که با رایزنی هایی که در این دوره شد و موافقت هایی که گرفته شد قرار بر این است که بخشی از نیروی هوایی ارتش بازگشایی شود، درخواست ما این است شمال نیروی هوایی بازگشایی شود و به شهر الحاق پیدا کند.
و اگر به غرب بندرعباس نگاه پدافند غیرعاملی هم داشته باشيم ، باتوجه به اینکه در غرب بندرعباس صنایع مهمی وجود دارد اگر اتفاقی بیفتد و آن جاده مسدود شود قطعا دسترسی به غرب بندرعباس را نخواهیم داشت. و بايد بازگشايي نيرو دريايي ارتش و هديش در دستور كار قرارگيرد
نیاز مبرم است که دستگاههای مرتبط این موضوع را پيگيري و با موافقت رهبري اين مهم در شهر بندرعباس رقم بخورد بندرعباس برای این موضوع دارد.
٥- براي ساماندهي صنوف مزاحم شهري كه در جلسه هيات دولت مورخ ٩٦/٧/٣٠ آيين نامه آن مصوب شده و يكي از مشكلات شهر بندرعباس نيز است ساماندهي اين صنوف است كه بصورت پراكنده در شهر وجود داره هم آلودگي زيست محيطي ، بصري ، صوتي و هم بار ترافيكي بخصوص در مركز شهر و برخي محلات براي شهروندان ايجاد كرده است كه درخواست داريم دولت محترم جهت ساماندهي اين صنوف زمين هاي را در حريم شهر براي ساخت شهرك هاي صنفي به شهرداري بندرعباس اختصاص دهد.

انتهای پیام//

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار