شهردار بندرعباس:
تابناک هرمزگان // شهردار بندرعباس گفت: ۱۴ محله در شهر بندرعباس برای بازگشایی و طرح بازآفرینی در مرحله مطالعاتی، اجرایی و تحقق اهداف پیش بینی شده آماده شده است.
کد خبر: ۱۰۸۹۸۸۰
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴ 28 January 2023

به گزارش تابناک از هرمزگان// مهدی نوبانی در بازدید از پروژه های شهری بندرعباس، اظهار کرد: حل مشکل حریم ۶۰ متر دریا، هدیه‌ای به مردم بندرعباس بود چرا که اولین خط بافت فرسوده در نوار ساحلی قرار گرفته است. شهردار بندرعباس افزود: در تمام دنیا نوار ساحلی جایگاهی برای بنای زیباترین سازه‌ها است، اما این مهم در بندرعباس محقق نشده بود که با بازشدن گره حریم ۶۰ متر دریا می‌توان به این سمت و سو حرکت کرد.
شهردار بندرعباس بیان‌کرد: یکی از مشکلات شهر بندرعباس این بوده که در بحث معماری و شهرسازی در یک بن‌بست شرق و غرب قرار گرفته است و در راستای حل این مشکل تفاهم‌نامه‌ای با نیروی دریایی ارتش و همچنین نیروی هوایی ارتش منعقد شده است که می‌تواند این معضل را رفع و رجوع کند.
نوبانی با بیان اینکه ۴۳ درصد از شهر بندرعباس در بافت فرسوده قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: ۳۳ محله از بندرعباس در بافت فرسوده قرار دارد و ۲۵ درصد از آن بدون هیچ معماری و سازه اصولی است که بسیار خطرآفرین است.
شهردار بندرعباس در ادامه تصریح کرد: برای ۱۴ محله از محلات بافت فرسوده بندرعباس طرح‌های بازآفرینی توسط مشاورین آماده شده است و از سال گذشته نیز طرح بازآفرینی در محله اسلام آباد آغاز شده که پیشرفت خوبی دارد و در صورت مساعدت سایر دستگاه‌های مسئول تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.
شهردار بندرعباس خاطر نشان کرد: در دهه ۸۰ مصوب شده است که ۳۵۰ هکتار زمین جهت مشارکت شهرداری جهت بازآفرینی شهری به شهرداری بندرعباس تحویل داده شود که هنوز این امر محقق نشده است و خواهش داریم این اراضی سریعا به شهرداری واگذار شود.
به گزارش ایسنا؛ شهردار بندرعباس در پایان عنوان کرد: در یک‌سال گذشته اقدامات موثری در شهر بندرعباس انجام شده است و شهرداری با قدرت برای توسعه و زیباسازی شهر طبق برنامه پیش می‌رود.

انتهای پیام//

برچسب ها: حریم60متر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار