تابناک هرمزگان- معاون بهره‌برداری شرکت صبا فولاد خلیج فارس گفت: رکورد روزانه تولید بریکت گرم در روزهای اخیر، سه بار ارتقا یافت و به حد نصاب چهار هزار و ۲۰۰ تن در شبانه روز رسید.
کد خبر: ۱۰۹۶۹۵۶
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۲ 15 March 2023

به گزارش تابناک هرمزگان// احسان رسولی در این خصوص افزود: پیش از این بیشترین میزان تولید روزانه بریکت گرم در شرکت صبا فولاد خلیج فارس چهار هزار و ۸۰ تن در شبانه روز در مهرماه سال‌جاری به ثبت رسید.

وی ادامه داد: این رکورد در اسفندماه سال‌جاری و در روزهای اخیر به ترتیب به چهار هزار و ۱۲۶، چهار هزار و ۱۵۰ و در نهایت به چهار هزار و ۲۰۰ تن تولید در شبانه روز ارتقا پیدا کرد و بیشترین میزان تولید روزانه در این کارخانه ثبت شد.

رسولی اضافه کرد: این موفقیت در سایه تلاش همه‌جانبه مجموعه مدیران، مشاوران و کارکنان این شرکت و همچنین با انجام مناسب عملیات تعمیرات اساسی در کارخانه صبا فولاد به دست آمد.

وی گفت: همچنین با اقدامات انجام شده، ان شاءالله به زودی شاهد تحقق ظرفیت اسمی تولید در کارخانه صبا فولاد خواهیم بود.

گفتنی است؛ شرکت صبا فولاد خلیج فارس نخستین تولید کننده بریکت گرم در ایران با ظرفیت تولید یک و نیم میلیون تن در سال و جزو سه شرکت بزرگ صادر کننده بریکت در دنیا محسوب می‌شود که در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در بندرعباس قرار دارد.

فرایند ساخت بریکت گرم، ادامه فرایند تولید آهن اسفنجی است و برای ساخت آن، از کوره‌های احیای مستقیم استفاده می‌کنند.

انتهای پیام//

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار