تابناک هرمزگان- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: با همکاری پارک علم و فناوری و شرکت‌های استارتاپی گردشگری دیجیتال در استان توسعه می‌یابد.
کد خبر: ۱۱۲۴۶۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۵ 04 September 2023

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان// روز یکشنبه 12 شهریورماه 1402، نشستی با حضور محمد محسنی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان و علیرضا نصیری رئیس پارک علم و ‌فن‌آوری استان و جمعی از کارشناسان  معاونت گردشگری ‌و نماینده واحدهای استارتاپی در راستای توسعه گردشگری بر محور و ‌روش‌های جدید و اقتصاد دیجیتال برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان در این نشست با اشاره به توسعه گردشگری دیجیتال گفت: در گردشگری دیجیتال همه فرایندها و زنجیره‌های ارزش در گردشگری، برای پیشبرد اهداف و تأثیرگذاری انجام می‌شود.

او افزود: همان‌طور که کشورهای پیشرفته دنیا به سمت اقتصاد دیجیتال رو آورده‌اند، ما هم می‌توانیم با توسعه توریسم دیجیتال و استفاده از فناوری و ارتباطات به توسعه این صنعت کمک کنیم.

محسنی ادامه داد: گردشگری دیجیتال می‌تواند به بهبود و گسترش کسب‌وکار و توانمندسازی جوامع محلی كمك كند و باید ظرفیت شرکت‌های فعال در این حوزه برای تقویت فرایند خدمت‌رسانی یکپارچه‌سازی شوند.

در ادامه نماینده واحدهای استارتاپی به ارائه اپلیکیشن بوم وند پرداخت و گفت: این اپلیکیشن ارائه‌دهنده تجربه‌های بومی محلی به گردشگرانی است که قصد سفر به جنوب کشور را دارند و همواره در تلاش است با مشارکت فعال جامعه محلی، پتانسیل‌های غنی منطقه را به نحوی شایسته معرفی کرده و دسترسی به بازارهای بزرگ‌تر گردشگری را برای خدمت دهندگان بومی فراهم آورد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان با استقبال از طرح ارائه‌شده، حمایت و همکاری همه‌جانبه این اداره‌کل برای پیشبرد این طرح اعلام کرد.

انتهای پیام//

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار