قائم مقام مدیرعامل و معاون برنامه ریزی، مهندسی و توسعه شرکت صبا فولاد خلیج فارس اعلام کرد:

آغاز عملیات خاکبرداری طرح توسعه کارخانه صبا فولاد خلیج فارس

تابناک-قائم مقام مدیرعامل و معاون برنامه ریزی، مهندسی و توسعه شرکت صبا فولاد خلیج فارس از آغاز عملیات خاکبرداری طرح توسعه کارخانه صبا فولاد خلیج فارس خبر داد.
کد خبر: ۱۱۲۴۹۶۷
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۲ 29 August 2023

آغاز عملیات خاکبرداری طرح توسعه کارخانه صبا فولاد خلیج فارسبه گزارش تابناک هرمزگان، مهندس عباس تفضلی با اعلام این خبر بیان داشت: محدوده پروژه عملیات خاکبرداری، زمین های طرح توسعه کارخانه صبا فولاد خلیج فارس و مدت زمان اجرای آن نیز شش ماه برآورد شده است.

وی بودجه تخصیص یافته جهت اجرای عملیات خاکبرداری را 680 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در این پروژه، میزان حجم خاکبرداری 350 هزار متر مکعب و میزان حجم خاکریزی150 هزار متر مکعب خواهد بود.

قائم مقام مدیرعامل و معاون برنامه ریزی، مهندسی و توسعه شرکت صبا فولاد خلیج فارس تصریح کرد: هدف از اجرای این پروژه آماده سازی زمین های مورد نیاز طرح توسعه کارخانه صبا فولاد خلیج فارس شامل احداث واحد مگامدول احیاء مستقیم شماره 2 ، نصب دیوار پیش ساخته اطراف کارخانه و تسطیح منطقه انباشت و برداشت مواد اولیه و محصول است.

وی یادآور شد: همچنین فرآیند برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار به صورت EPC برای احداث کارخانه احیاء شماره 2 در دست اقدام بوده که پاکات الف و ب مناقصه در تاریخ 1402/6/4 با حضور کلیه شرکت کنندگان در مناقصه بازگشایی و در مرحله ارزیابی فنی و کیفی مدارک توسط مشاور قرار دارد که برنده مناقصه تا پایان شهریور ماه سال جاری مشخص خواهد شد.

گفتنی است؛ شرکت صبا فولاد خلیج فارس نخستین تولید کننده بریکت گرم (HBI) در ایران با ظرفیت تولید یک میلیون و 500 هزار تن در سال و از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری است که در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در بندرعباس قرار دارد.

برخورداری از مزیت های مهمی همچون قرارگیری در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و بهره مندی از زیرساخت های مناسب این منطقه، نزدیکی به راه آهن، دسترسی به بنادر مهم کشور و آب های آزاد، برخورداری از امکانات حمل و نقل جاده ای و نزدیکی به معادن سنگ آهن و گندله سازی، صبا فولاد را در زمره صنایع با بهره وری بالا قرار داده و به تولیدکننده ای استراتژیک در زمینه صنعت فولاد برای کشورمان تبدیل نموده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار