با حضور استاندار هرمزگان:
تابناک هرمزگان- با حضور استاندار هرمزگان و در بیست و ششمین جشنواره شهید رجایی برترین دستگاه‌های اجرایی استان معرفی و تجلیل شدند.
کد خبر: ۱۱۲۵۹۴۱
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۹ 10 September 2023

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان// مهدی دوستی استاندار هرمزگان  در بیست و ششمین جشنواره شهید رجایی و آیین تحلیل از مدیران برتر دستگاه‌های اجرایی استان اظهار داشت: در جشنواره شهید رجایی شاخص‌های مختلفی بررسی و دستگاه‌های برگزیده انتخاب شدند. 

وی افزود: رشد اقتصادی هدف اصلی هر برنامه‌ای است و دستگاه‌هایی که توانسته بودند در رشد اقتصادی به استان کمک کنند و یا به بهره وری کمک کرده‌اند توانستند در این جشنواره رتبه‌های برتر را به خود اختصاص دهند. 

استاندار هرمزگان گفت: از دیگر شاخص‌های مورد ارزیابی قرار گرفته در این جشنواره تحقق برنامه‌های ویژه دولت و پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور بود که این دو مورد نیز به صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفت. 

وی تصریح کرد: سال گذشته سال پر کاری بود اما امسال با توجه به برنامه‌های موجود سال سنگین تری است در ابتدای دولت چهار محور پروژه‌های مرتبط با رشد اقتصادی شامل پروژه‌های حوزه انرژی، صنعت معدن و کشاورزی و شیلات پروژه‌های حوزه عمران و زیر ساخت شامل آبرسانی، گازرسانی و توسعه راه‌ها، پروژه‌های مردم یاری و قرارگاه مردم و پروژه‌های مرتبط با مردمی سازی اقتصاد بود که در راس اصلی برنامه‌ها قرار دارد. 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: خروجی رشد اقتصادی استان به همت مدیران عدد مطلوبی بود و رتبه اول کشور را با ۸۸ درصد تحقق برنامه کسب کردیم که نسبت به متوسط کشوری ۲ برابر بود با توجه به اینکه دست یابی به رشد در سال‌های آینده سخت تر است باید تلاش کنیم به عنوان اصلی ترین برنامه رکورد رشد اقتصادی را تکرار کنیم. 

وی با اشاره به اینکه دولت در دو سال گذشته در حوزه آبرسانی استان گام‌های مهمی برداشته اظهار داشت: ۴۲ درصد به ظرفیت آبشیرین کن‌ها افزوده شده و برنامه داریم تا پیش از فصل گرم سال آینده به ۱۶۴ روستا و ۴ شهر آبرسانی صورت گیرد و میران آبرسانی به روستاها با تانکر به زیر ۱۰ درصد برسد. 

دوستی، آموزش را از اساسی ترین برنامه‌های دولت برشمرد و گفت: در بحث آموزش مجوز تاسیس دانشکده‌های علوم پزشکی شرق و غرب استان اخذ شد و برای فعالیت موقت ساختمان‌هایی برای آنها دیده شده و ساختمان‌های اصلی تا ۲۴ ماه آینده احداث می‌شوند. 

وی ادامه داد: هرمزگان قطب اول پالایشی و فولادی کشور است و در برنامه داریم در سفر رئیس جمهور عملیات اجرایی دانشگاه تخصصی نفت، شیمی، متالوژی و مواد استان آغاز شود مجوزهای لازم کسب شده و کلنگ این دانشگاه هم به زمین زده می‌شود. 

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه در حوزه امورش ۲۷ هنرستان جوار در سطح استان دایر شده گفت: در حوزه توجه به محیط زیست و افزایش سرانه فضای سبز استان نیز رشد چند برابری داشتیم و در برنامه داریم ۶.۵ میلیون اصله درخت امسال در سطح استان کاشته شود.

گفتنی است در این جشنواره در شاخصهای مختلف از مدیران دستگاه‌های اجرایی تجلیل شد؛

-  در این جشنواره از معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری هرمزگان و همچنین مدیرکل دفتر فنی استانداری تجلیل شد. 

- فرمانداران میناب و بندرعباس به عنوان فرمانداران نمونه استان تجلیل شدند. 

 - در اجرای مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور، شرکت آب و فاضلاب هرمزگان برتر شناخته شد.

- در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی، مدیریت درمان تامین اجتماعی هرمزگان برتر شناخته شد.

- در کسب رضایت مردم هم شرکت توزیع برق برتر شد و در اجرای شعار سال نیز سازمان جهاد کشاورزی تجلیل شد.

- در شاخص ایجاد اشتغال، شیلات هرمزگان و در بهبود فضای کسب و کار مدیرکل اقتصادی و دارایی برتر شناخته شدند.

- در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، اداره کل بتادر و دریانوردی تجلیل شد و در بخش توسعه مسکن نیز اداره کل راه و شهرسازی برتر شد.

- در حل مشکلات استان با نوآوری نیز شرکت گاز برتر شد.

- در اطلاع رسانی و تبیین افکار عمومی بهزیستی هرمزگان به عنوان دستگاه برتر معرفی شد در بخش تعامل ملی نیز از مدیرکل حمل و نقل و راهداری هرمزگان تجلیل به عمل آمد.

- در ایجاد امنیت قضایی نیز اداره کل ثبت برتر شناخته شد.

- در شاخص‌های عمومی و اختصاصی نیز در گروه زیربنایی، شرکت برق منطقه‌ای برتر شد.

- در سلامت و رفاه مدیرکل تعاون، کار و رفاه تجلیل شد و در گروه تولیدی و خدماتی هم اداره کل صمت برتر شد.

در گروه اقتصادی از اداره کل گمرکات هرمزگان و در گروه عمومی و امنیتی نیز اداره کل ثبت احوال تجلیل شد.

انتهای پیام//

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار