تابناک هرمزگان- مراسم گرامیداشت هفتاد و چهارمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین و معرفی سرکنسول جدید چین در هتل هرمز بندرعباس برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۲۷۳۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۹ 20 September 2023

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان//  شو وی سرکنسول جمهوری خلق چین در بندرعباس گفت: دوستی چین وایران سابقه طولانی دارد  به طوریکه در اوایل قرن 15 میلادی مبادلات با ایران از طریق جاده ابریشم آغاز شد و پس از تاسیس جمهوری خلق چین و به خصوص پس برقراری رابطه دیپلماتیک  بین دو کشور به نتایج قابل توجهی از اعتماد متقابل سیاسی، همکار های فرهنگی ، تجاری دست یافتیم.

احسان کامرانی،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان ضمن تبریک هفتاد وچهارمین سالگرد تأسیس جمهوری خلق چین و استقبال از سرکنسول جدید چین در بندر عباس گفت: دو ملت چین و ایران از زمان های دیرینه، از دوران  جاده ابریشم تا کنون باهم در ارتباط هستند  و همواره نگاه های بین المللی بین دو ملت وجود دارد.

وی افزود: استان هرمزگان از ۷۵ کشور دنیا بزرگتر  است و به خودی خودی استانی بی نظیری در کشور محسوب می شود  چراکه منابعی که  یکجا وبه صورت متمرکز در استان است در کمتر استان کشور پیدا  می شود.

کامرانی ادامه داد: ظرفیت مهم استان هرمزگان، اقتصاد دریا محور آن می باشد و این استان در معرض توسعه شتابان است که به واسطه آن رشد اقتصادی و رشد سرمایه گذاری چشمگیری داشته است.

معاون سیاسی، امینیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت:  اگر اکنون در حوزه گردشگری، انرژی ، فولاد،... در مقام سوم هستیم  قطعا در 3 سال آینده به مقام اول خواهیم رسید ومطئنا چین هم با اطلاعات و آگاهی کامل این استان  را جهت ایجاد کنسولگری انتخاب نموده است که حتما این همکاری ها به نفع هر دو ملت خواهد بود.

وی  با اشاره به اینکه در برنامه سند 25ساله، هرمزگان در همه حوزه ها نقش برجسته ای دارد از جمله: محیط زیست، حمل و نقل و تجارت و بازرگانی حتی تمام حوزه های دانشگاهی، افزود:  در هرمزگان حدود 52 واحد دانشگاهی داریم که می تواند به سرعت توسعه کمک کند چراکه  نیروی استانی عامل اساسی توسعه است.

کامرانی خاطرنشان کرد: امیدواریم که پارک های علم و فناوری  چین و هرمزگان  با سرعت بیشتری عمل کنند و بتوانیم هم تبادل دانشجو و هم تبادل استاد در دانشگاهی همتراز دانشگاه های استان، در چین داشته باشیم.

 

 

 

برچسب ها: چین
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار