آیت الله رئیسی:
تابناک هرمزگان- رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ایجاد امید و ارتقای سرمایه اجتماعی در گروه اقدام و عمل است، اظهار داشت: برگزاری جلسات حل مسئله در استان‌ها به رفع مشکلات بغرنج و بزرگ استان کمک می‌کند.
کد خبر: ۱۱۵۲۵۳۷
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۸ 02 February 2024

برگزاری جلسات حل مسئله در استان‌ها به رفع مشکلات بغرنج و بزرگ استان کمک می‌کند

 

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان// سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای اداری استان هرمزگان که عصر امروز جمعه برگزار شد ضمن تقدیر و تشکر از همه مدیران و دست اندرکاران استان در مرکز، شهرستان‌ها، بخش‌ها و روستاها برای تحقق مصوبات دور اول سفر استانی دولت مردمی به استان هرمزگان گفت: آماده‌سازی چندین بندر، حل مشکل آب، برق و انرژی استان و افزایش جاده‌ها و مسیرهای مواصلاتی در شهرها و روستاها حاصل همت تلاش همه مدیران و دست اندرکاران استان هرمزگان و همچنین صبر و تحمل خانواده آنان است که جای تشکر و قدردانی دارد.

رئیس جمهور در ادامه تلاش مضاعف و اقدامات تحولی را از جمله توقعات مردم از مدیران دولت در جهت رونق اقتصاد و معیشت استان عنوان کرد و افزود: یکی از ملزومات توسعه یافتگی، همدلی، همکاری و هماهنگی میان دستگاه‌های مختلف است که خوشبختانه این زمینه در استان هرمزگان فراهم است و موجب امیدواری مردم و ناامیدی دشمنان خواهد بود.

آیت الله رئیسی در ادامه پیام دهه فجر و امام و شهدا را پیام وحدت، همدلی، کار و فعالیت برای ساختن کشور و امیدآفرینی برای مردم به ویژه در میان نسل جوان عنوان کرد و افزود: آنچه در پیروزی انقلاب اسلامی رخ داد جلوه‌ای از قدرت خدای متعال بود که اراده مردم را بر اراده مستکبرین و سلطه‌گران پیروز کرد و امروز نیز آنچه در صحنه فلسطین شاهد آن هستیم نیز جلوه‌ای دیگر از قدرت خدای متعال است که نیرویی فاقد امکانات و تجهیزات نیروهای نظامی دنیا در مقابل ارتش تا بُن دندان مسلح رژیم صهیونیستی مقاومت کرده و پیروز این میدان نبرد بوده است.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر ضرورت بازنگری در اقدامات انجام شده از سوی مدیران استانی با هدف کاستن از فاصله وضع موجود با وضع مطلوب تاکید کرد: قطعا می‌توان با اتکای به خدای متعال و ظرفیت‌های عظیم موجود گام‌های بزرگی برای ایجاد تحول در کشور برداشت.

وی در ادامه به برگزاری نشست‌های پیگیری ویژه مسائل و موضوعات مبتلابه استان‌ها در سفرهای استانی دولت مردمی اشاره کرد و گفت: نگاه ما در پیشبرد امور کشور حل مسائل در همه بخش‌ها با هدف رفع مشکل زندگی مردم و رونق تولید و اشتغال است؛ مشابه جلسه سه ساعته‌ای که بنده دیشب برای رفع مسائل بغرنج استان برگزار کردم، در خود استان نیز قابل انجام است و باید برگزار شود تا به مشکلات بغرنج رسیدگی شود.

رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: نباید حل مسائل زمان‌بر و طولانی شود چرا که موجب ناامیدی مردم خواهد شد و اساساً حفظ سرمایه اجتماعی در گرو امیدافزایی در جامعه با کار و تلاش مستمر است و این هدف به صرف سخنرانی کردن محقق نخواهد شد.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه بنده سفرهای دور دوم را با ارزیابی میزان تحقق مصوبات سفر اول انجام می‌دهم، خاطرنشان کرد: اگر میزان قابل قبولی از این مصوبات اجرا نشده باشد، بنده سفر دوم استانی را انجام نمی‌دهم. آنچه امید مردم و سرمایه اجتماعی را حفظ کرده و افزایش می‌دهد، اقدام و عمل است؛ همچنین مدیران باید به موضوع جهادتبیین توجه ویژه‌ای داشته باشند و آنچه را انجام شده برای مردم تبیین کرده و اگر کاری قابل انجام نبوده هم دلایل آن را برای مردم توضیح دهند. مدیران حتی خودشان را در معرض سوال مردم قرار دهند تا به ابهامات آنان پاسخ دهند.

رئیس جمهور نکته مهم دیگر را رعایت عدالت در توزیع امکانات دانست و گفت: ما هم باید خودمان عادل باشیم و هم در رفتار شخصی عدالت را رعایت کنیم. باید عادلانه بیاندیشیم و عادلانه عمل کنیم، ممکن است اجرای عدالت عده اندکی را ناراحت و عصبانی کند، اما توصیه امیرالمومنین به ما این است که عدالت را اجرا کنیم، ولو آنکه عده معدودی از آن گریزان باشند ولی به خواست عامه مردم عمل شود و عموم مردم به خواست‌شان برسند؛ نکته محوری ایجاد امید و افزایش سرمایه اجتماعی است.

سید ابراهیم رئیسی در بخش بعدی سخنانش نیاز امروز کشور را چنانکه رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان شعار سال عنوان کردند، رشد تولید و مهار تورم دانست و افزود: در گزارشی که در جلسه مطرح شد اقدامات صحیحی در این زمینه انجام شده از جمله در ارتقای زیرساخت‌ها، احیای واحدهای تولیدی راکد و آب‌رسانی به شهرها و روستاها و ضرورت دارد که در همین مسیر گام‌های بلندتری برداریم.

رئیس جمهور به برنامه ایجاد واحدهای صنعتی جدید در کنار احیای واحدهای تولیدی راکد در استان اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه ایجاد واحدهای صنعتی جدید علاوه بر افزایش تولید و رشد اقتصادی باعث پیشرفت کشور و ایجاد رضایتمندی در مردم نیز می‌شود.

آیت الله رئیسی به بازدید خود از برخی واحدهای تولیدی احیا شده و نیز نمایشگاه توانمندی‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: این اقدامات باعث افزایش توان، عزت، پیشرفت و قدرت بازدارندگی کشور خواهد بود. همه اینها در راستای ساخت ایران قوی است و هر گامی در ادامه گام‌های گذشته برای قوی‌تر کردن کشور موثر خواهد بود.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به تلاش‌های موثری که در جهت توسعه صنایع تبدیلی استان در راستای ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای کشاورزان انجام شده است، خاطرنشان کرد: همچنین در گزارش‌ها آمد که وضعیت انبارهای گمرکی استان مطلوب است و رسوب کالا کاهش یافته و لذا دیگر اموال مردم در اثر ماندن بیش از اندازه در انبارهای گمرکی از بین نمی‌رود که اینها خبرهای خوبی است.

آیت الله رئیسی همچنین با اشاره به انجام حدود نیمی از تجارت و واردات و صادرات کشور از استان هرمزگان گفت: اینکه تعداد بخشنامه‌های صادره مربوط به صادرات و واردات امسال به نصف سال گذشته کاهش یافته نیز خبر خوبی است و این روند باید در راستای ارتقای ثبات و پیش‌بینی پذیری بازار کار برای تجار، کشاورزان و صنعتگران ادامه داشته باشد.

انتهای پیام//

برچسب ها: رئیس جمهور
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار