در نشست مشترک فرمانده نیروی دریایی سپاه و مدیرعامل آبفای هرمزگان با مسئولان جزیره قشم مطرح شد
تابناک هرمزگان- در نشست مشترک سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مدیرعامل شرکت آب فاضلاب هرمزگان، محمد حسینی فرماندار قشم و عادل پیغامی مدیرعامل منطقه آزاد قشم، وضعیت آبرسانی به روستاها و شهرهای جزیره قشم و همچنین پروژه های محرومیت زدایی در جزیره قشم بررسی و برنامه ریزی لازم برای تامین آب پایدار این جزیره صورت گرفت.
کد خبر: ۱۱۶۲۴۴۷
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۷ 26 March 2024

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان//در این نشست سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه باید تمام تلاش خود برای تامین آب پایدار جزیره قشم به کار گرفت، اقدامات آبفای هرمزگان در تامین آب شهرها و روستاهای قشم را ستود و ابراز امیدواری کرد: هرچه زودتر عملیات احداث آب شیرین کن سلخ به اتمام برسد.

وی ادامه داد: با شروع فصل گرما نیاز به آب نیز بیشتر می شود و ضرورت دارد تا در این زمینه بدون تعلل فرایند واگذاری زمین برای احداث آب شیرین کن در سلخ انجام پذیرد.

سردار تنگسیری، راه اندازی آب شیرین کن باسعیدو و استفاده از ظرفیت آب شیرین کن قشم مولد را بسیار حیاتی و تاثیرگذار دانست و ابراز امیدواری کرد، این روند نیز ادامه داشته باشد تا دغدغه مردم در خصوص نیازهای آبی مرتفع شود.

وی همچنین گفت: ما نیز در قرارگاه محرومیت زدایی تلاش خواهیم کرد تا پروژه های جهاد آبرسانی را به سرانجام برسانیم  و شاهد یک وضعیت مطلوب در جزیره قشم باشیم.

در ادامه این نشست، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با اشاره به پروژه های اجرا شده در جزیره قشم به اقدامات انجام شده از سوی دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با حمایت و پشتیبانی استاندار هرمزگان شاهد اتفاقات ماندگاری در جزیره قشم توسط این دولت بوده ایم که سال گذشته یکی از سال های ماندگار در جزیره قشم در خصوص اجرای پروژه های آبرسانی بود. در این سال و در یک اقدام جهادی عملیات آبرسانی به لافت و روستاهای مسیر به طول 8 کیلومتر در کمتر از سه ماه و عملیات آبرسانی به درگهان از آب شیرین کن قشم مولد به طول 16 کیلومتر در کمتر از دو ماه در آستانه عید نوروز به اتمام رسید.

عبدالحمید حمزه پور با بیان اینکه وارد مدار شدن آب شیرین کن باسعیدو با ظرفیت 3 هزار متر مکعب در شبانه روز، تامین آب لافت و درگهان و روستاهای مسیر از محل آب شیرین کن قشم مولد با ظرفیت 5 هزار متر مکعب در شبانه روز و اجرای خطوط انتقال و شبکه های توزیع باعث شد تا بخشی از دغدغه های مردم قشم در زمینه آبرسانی مرتفع شود.

وی ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب هرمزگان مصمم به تامین و تکمیل زون بندی های قشم برای تامین آب پایدار است که در همین راستا، پیش بینی احداث یک واحد آب شیرین کن در سلخ شده است که با واگذاری زمین از سوی منطقه آزاد قشم، عملیات اجرایی این پروژه نیز آغاز خواهد شد و شاهد بهبود وضعیت آب جزیره قشم در آینده خواهیم بود.

به گفته حمزه پور، جزیره قشم فاقد هر گونه منابع شیرین سطحی و زیر زمینی است و تنها گزینه تامین آب آن، احداث سایت های نمک زدایی است که آبفا تمام توان خود را برای استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران و دریافت مجوز خرید تضمینی آب از سوی وزارت نیرو به کار گرفته است.

مدیرعامل آبفا با اشاره پروژه های محرومیت زدایی در جزیره قشم گفت: تاکنون در قالب این طرح بیش از 20 کیلومتر خط انتقال و بیش از 7 کیلومتر شبکه توزیع توسط نیروی دریایی سپاه به عنوان معین قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در جزیره قشم اجرا شده است که روند تکمیل پروژه های پیش بینی شده نیز در حال انجام است.

انتهای پپام//

برچسب ها: آبفای هرمزگان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار