دریانیوز// سرپرست مدیریت بحران، ایمنی و پدافند غیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از ایجاد نخستین ایستگاه آتش نشانی دو منظوره با هدف سرعت بخشیدن به عملیات امداد و نجات و همچنین ارتقای سطح ایمنی شهر قشم خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۶۱۵۲
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۵ 09 May 2024

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان// مجید فرهادی در آیین الحاق نخستین شناور تندرو آتش نشان (آتشخوار) کشور به ناوگان ایمنی قشم، اظهار کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته نخستین سوله چند منظوره بحران شهر قشم در آینده نزدیک در محدوده بلوار پیامبر اعظم (ص) طراحی و احداث خواهد شد.
وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده در حوزه ایمنی، افزود: برای ارتقای ایمنی جزیره قشم نیازمند حداقل 6 سوله بحران چند منظوره در نقاط مختلف جزیره هستیم که فرآیند مکان یابی و امکان سنجی آنها نیز در آینده انجام می شود.
سرپرست مدیریت بحران، ایمنی و پدافند غیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: برای افزایش ایمنی و مدیریت بحران در جزیره قشم نیاز به همراهی و هم افزایی تمامی دستگاه های اجرایی و مسئول است.
فرهادی در پایان با بیان اینکه برای ارتقای سطح ایمنی جزیره قشم برنامه های خوبی طراحی و اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: با افزایش سطح ایمنی و تجهیز ناوگان ایمنی جزیره می توان برای رشد گردشگری و رونق اقتصادی جزیره برنامه ریزی کرد.
در ادامه این مراسم مهندس پاکویی به تشریح نکات فنی و ویژگی های نخستین شناور تندرو آتش نشان (آتشخوار) کشور مزین به نام شهید خلیل عجم طراحی و ساخته شده توسط مجموعه مد کندآلوی قشم به عنوان یکی از واحدهای دانش بنیان بومی این جزیره پرداخت.
در بخش دیگری از این مراسم از مهندسان طراح و سازنده این شناور تندرو آتش نشان (آتشخوار) و همچنین از خواهر شهید خلیل عجم، از شهدای ارجمند دوران دفاع مقدس شهرستان قشم به رسم یاد بود تجلیل شد.
بنابر این گزارش، آیین الحاق نخستین شناور تندرو آتش نشان (آتشخوار) کشور به ناوگان ایمنی جزیره قشم با حضور عادل پیغامی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، سید علی موسوی جم، معاون توسعه مدیریت و مرضیه داوری معاون حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور، فرماندار و جمعی از مسئولان اجرایی، قضایی، نظامی شهرستان قشم برگزار شد.

انتهای پیام//

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار