معاون خدمات مشترکین توزیع برق هرمزگان
تابناک -معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزکان گفت: پیک بار توزیع برق استان برای نخستین باردر اردیبهشت ماه از دو هزار مگاوات فراتر رفت و به ۲۰۴۱ مگاوت رسید.
کد خبر: ۹۶۴۸۵۹
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴ 18 May 2021

مهرداد حاجی زاده افزود: اوج مصرف برق امسال در ساعت ۱۵ روز ۲۶ اردیبهشت ماه به ثبت رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد رشد داشته است. این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۶۶۲ مگاوات بود. وی اضافه کرد: پیک مصرف برق در سالهای گذشته در تابستان اتفاق می افتاد که امسال با فرارسیدن گرمای زودرس، اوج مصرف در فصل بهار ثبت شد.

حاجی زاده اظهار داشت: عمده بار شبکه توزیع برق در این فصل مربوط به مشترکین خانگی و استفاده از لوازم سرمایشی است. با ادامه روند افزایش مصرف برق در استان،در ماههای تابستان قطعا با مشکل تامین برق مواجه خواهیم شد که برای جلوگیری از این مشکل، مشترکان در ساعات بعد از ظهر که مصرف برق به اوج خود می رسد لوازم پرمصرف غیرضرور را خاموش نمایند .

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از بروز خاموشی های ناخواسته نیاز است تمام مشترکین همکاری لازم را در مدیریت مصرف برق داشته باشند تا تابستان را بدون مشکل سپری کنیم.

حاجی زاده در ادامه خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتي و مالكان صنايع طي ماه هاي خرداد تا شهريور، در ساعت هاي بعد از ظهر مصارف خود را به حداقل رسانده يا به طور كامل مصرف انرژي خود را به خارج از اين بازه زماني منتقل كنند. همچنين كشاورزان نيز از آبياري با پمپاژ طي ساعت های ۱۲ تا ۱۷ اجتناب كرده و موتور های پمپاژ آب را غیر از این ساعات روشن کنند

انتهای پیام/9063

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار